ETAPY PROJEKTU

Wizja lokalna

Projekt koncepcyjny

Wizualizacje wszystkich pomieszczeń

Wykaz materiałów

Dokumentacja techniczna dla ekipy

Wizja lokalna

Projektowanie wnętrz zawsze poprzedzone jest spotkaniem w miejscu
inwestycji. Wtedy też wykonywana jest dokumentacja fotograficzna i
inwentaryzacja, aby poznać dokładne wymiary pomieszczeń. Tworzymy razem katalog
inspiracji, aby poznać Twoje  upodobania
co do stylu architektonicznego. Powstają pierwsze pomysły, odczuwamy klimat tej
przestrzeni, rozpoczyna się proces projektowania…

Projekt Koncepcyjny

Praca nad koncepcją to pierwszy etap prac projektowych. Przenosimy rzeczywiste wymiary na rzut i rozpoczynamy planowanie przestrzeni. Pokazujemy wtedy propozycję rozmieszczenia ścian działowych, układu mebli, urządzeń i sanitariatów. Bazując na jednej, wybranej koncepcji, wspólnie stworzymy idealną aranżację funkcjonalną wnętrza…

Wizualizacje pomieszczeń

Kolejnym etapem projektowania jest stworzenie przestrzennej koncepcji i wizualizacji. Jest to najbardziej oczekiwana część projektu przez Klientów dlatego też dużą wagę przywiązujemy do tego, aby wizualizacje były fotorealistyczne i bardzo dobrze odwzorowywały efekt finalny. Pokazujemy całą przestrzeń, meble, detale, elementy wykończenia, materiały i kolory. W tym etapie przedstawiana jest jedna koncepcja, która jest omawiana i zmieniana według Twoich sugestii. Jeśli całość wywołuje pozytywne odczucia, a na Twojej twarzy pojawia się uśmiech, to znak, że właśnie powstaje Twoja wymarzona przestrzeń.

Wykaz materiałów

W ramach projektu kompleksowego przygotowujemy szczegółowy wykaz materiałów (m.in. mebli, opraw oświetleniowych, sanitariatów oraz innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu) zawierający niezbędne informację takie jak nazwa produktu, adres sklepu posiadającego dany produkt w swojej ofercie handlowej, a także niezbędne ilości potrzebne do zrealizowania projektu (ilość płytek, tapet, podłóg, itp.) Każdy projekt dostosowujemy do budżetu Klienta.

Dokumentacja techniczna

Proces kreacji wnętrza kończy się wraz z zaakceptowaniem wizualizacji oraz wykazu materiałów. Przystępujemy wtedy do etapu przygotowania szczegółowej dokumentacji projektowej
Projekty wykonawcze przedstawiają zakres techniczny wykończenia mieszkania. Rysunki zawierają rzuty pomieszczeń, sufitów, rozwinięcia ścian, projekty mebli na wymiar, wszystko opisane i zwymiarowane. Są one niezbędne do prawidłowego wykończenia wnętrz, aby mieć pewność, że to co zaplanowane, zostanie zrealizowane.